firmaRozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej to przede wszystkim dobry pomysł na biznes. Jeżeli znajdzie się niszę w rynku to już połowa drogi do tego, aby w przyszłości firma mogła odnieść sukces na rynku.

Każdy, kto marzy o założeniu własnej działalności gospodarczej powinien jednak pamiętać o tym, że samo założenie firmy związane jest z koniecznością dopełnienia całego mnóstwa formalności.
Przede wszystkim trzeba będzie zarejestrować firmę w Krajowym Rejestrze Sądowym i nadać jej odpowiedni numer. Ponadto każda firma musi także posiadać numer REGON, który jest odpowiednikiem numeru PESEL. Numer REGON nadaje się w urzędzie skarbowym. Dzięki niemu firma będzie mogła odprowadzać należne składki na zus oraz opłacać wszelkie niezbędne podatki.
Każda firma musi także posiadać konto firmowe w banku. Zazwyczaj koszty związane z prowadzeniem rachunku bankowego dla firm są znacznie większe niż koszty prowadzenia rachunku dla osób fizycznych. Niemniej jednak dokonywanie płatności musi się odbywać za pośrednictwem konta bankowego.